festiwal muzyki organowej kamien pomorski

festiwal muzyki organowej kamien pomorski Te „rekwizyty”, jednak może pomóc w radzeniu sobie w krótkim okresie, ale nadnercza może być tak nadmiernie stymulowane, że w końcu się spakować – myśleć o pompa pracuje na sucho w ruchliwej stacji benzynowej. Jest to znane jako „wyczerpanie nadnerczy ‚w którym wstanie z łóżka na dłużej niż kilka godzin może okazać się trudne.

Stres i ciało: Nauka bit

Nadnercza siedzieć tuż nad nerkami i są odpowiedzialne za wszystkie odpowiedzi na stres, czy to fizyczne, emocjonalne lub psychiczne. Wytwarzają one adrenaliny i kortyzolu, dehydroepiandrosteron (DHEA) – wspólnie znany jako „hormony stresu”.

Kortyzol jest głównym hormonem stresu i produkcja waha się w ciągu jednego dnia w parze z naturalnym rytmem dobowym. Poziomy są zwykle najniższe między północą a 4 rano, a oni następnie stopniowo zwiększać aż do około 8 rano w czasie, aby się obudzić i zacząć dzień. Po 8 rano, poziom kortyzolu zaczynają spadać stopniowo w ciągu dnia, aby pomóc Ci przygotować się do snu.

Kortyzol może być zarówno przyjacielem i wrogiem. W trybie „znajomego”, to mobilizuje tłuszcz i węglowodany do natychmiastowej energii, utrzymuje stały poziom cukru we krwi podczas snu, a to pomaga nam się obudzić rano. W skrócie, jest kortyzolu w organizmie Mr Motivator – utrzymuje Ci trzeźwy, a na palcach, i to upoważnia do ultra-wydajne.

Mimo to, można mieć za dużo tego dobrego, a przy tym przyjazne Hormon ten jest produkowany przez okazuje nieuczciwe i pozbawia cię snu, pozostawiając uczucie zmęczenia, ale przewodowy. Nadmiar kortyzolu może również negatywnie wpłynie na:

• Starzenie się

• Kości i tkanki mięśniowej

festiwal muzyki organowej kamien pomorski

• układu sercowo-naczyniowego

• Glukoza rozporządzenie

• Immune obrony (zmniejszony Siga)

• Sen

• czynność tarczycy

• Kontrola wagi

Wyjście kortyzolu przez nadnercza jest jednym z najbardziej wiarygodnych wskaźników swojej funkcji nadnerczy, i jak organizm radzi sobie ze stresem.
Artykuł dzięki: